Hírek

Hírek...

.

Sporthírek - foci: a Porto lelépte a Villarealt

Falcao négy góljával ütötte ki a Porto a Villarealt az UEFA Európa Liga elődöntőjében

A portói mérkőzésen Falcao mesternégyesével nyert 5:1-re a Porto a Villareal ellen; a két portugál csapat lisszaboni összecsapása után egy gólos előnnyel várhatja a bragai visszavágót a Benfica.

A Porto-Villareal mérkőzés első félidejének legvégén Cani góljával a spanyolok szereztek vezetést, ám a második játékrészben egy új Porto lépett pályára: Falcao a 49. percben büntetőből egyenlített, majd a 61. percben Guarín a vezettést is megszerezte a házigazdák számára. Ezt követően Falcao, a Liga eddig is legeredményesebb játékosa tovább növelte góljainak számát: még háromszor talált be Diego López kapujába - negyedik gólját a 90. percben fejelte. Az 5:1 után a Villarealnak egészen különleges teljesítményt kellene nyújtania egy hét múlva: eddig 100 százalékosak stadionjukban, az 'El Madrigalban', de most nem elegendő egy "rutingyőzelem".

A Benfica és a Braga a 90 perces mérkőzés eredményét 9 perc alatt alakította ki: Jardel az 50. percben juttatta vezetéshez a Benficát, Vandinho az 53. percben egyenlített, majd az 59. percben Óscar Cardozo szabadrúgásból szerzett gólja állította be a végeredményt. 2:1-re nyert a Benfica, ami előny, de sovány előny az egy hét múlva következővisszavágóra.

Hendry mégsem vonul vissza

A snooker legrangosabb eseménye, a hagyományosan a sheffieldi Crucible Theatre-ben megrendezett - ezért csak 'Crucible' néven emlegetett - meghívásos világbajnokság eljutott az elődöntőkig. Két merőben különböző pár - a feltörekvő Judd Trump és Ding Junhui, illetve a tapasztalt Mark Williams és John Higgins - küzd a döntőbe kerülésért; ehhez 17 frame megnyerése szükséges. Az első szakasz után Trump és Williams vezet - egyformán 5:3-ra.

Judd Trump és Ding Junhui is első ízben jutott el odáig, hogy már csak az általuk játszott mérkőzésre figyeljen a közönség - a megelőző fordulókban egyszerre több asztalon is zajlik a küzdelem, az elődöntőkben már csak egy asztalon játszanak. Az első nyolc frame után a rendkívüli formában versenyző - a megelőző ranglista versenyt, a China Opent is megnyerő - Trump 5:3-ra vezet. Ding 102-es, Trump 110 sorozattal kezdett, majd küzdelmesebb partik során húzott el a 21 esztendős brit versenyző. Ha esetleg a döntőben is diadalmaskodna, ő lenne a legfiatalabb győztes Stephen Hendry 1990-es elsősége óta.

A hétszeres világbajnok egyébként bejelentette, hogy - korábbi elképzeléseit felülírva - nem vonul vissza, és részt vesz a következő szezon valamennyi ranglista versenyén. Pályafutásának esetleges befejezéséről a második fordulóban elszenvedett veresége után esett szó, akkor néhány héten belül ígért végleges döntést. Ez most megszületett, és meghozatalában jelentős szerepe volt annak, hogy Stuart Bingham vereséget szenvedett Ding Junhuitól, így Hendry megtartotta helyét a világranglista első 16 versenyzője között, ami a selejtezők nélküli főtáblára kerülés miatt fontos.

Többszörös világbajnokok állnak egymással szemben a Crucible másik elődöntőjében. John Higgins háromszor, Mark Williams kétszer nyert. Most Williams szerzett előnyt: bár Higgins kétszer is száz feletti sorozattal kápráztatta el a közönséget, a megtört játékokban Williams tudott több pontot összegyűjtögetni; a folytatás előtt ez a mérkőzés is 5:3-ra áll.

Sporthírek - tenisz: söprik az utat Djokovic-nak

Kényszerű búcsút vettek Djokovic legnagyobb ellenfelei a belgrádi ATP-teniszversenytől

A 416,650 euró összdíjazású Serbian Open második fordulójában a második helyen kiemelt szerb Viktor Troicki és harmadik kiemelt spanyol Guillermo Garcia-Lopez is kiesett.

A világranglistán 16. helyen álló Troickit a spanyol Marcel Granollers úgy győzte le, hogy a szerb teniszező mindössze egy (!) adogató játékát nyerte meg, négyet fogadóként tett hozzá; Granollers a két játszmában megnyert 12 játékból nyolcszor volt fogadó pozícióban - 6:2, 6:3 lett a végeredmény.

Különleges volt Garcia-Lopez és az indiai Somdev Devvarman összecsapása is: a három és negyed órás mérkőzésen a spanyol versenyző 18 játékot nyert meg, az indiai pedig 16-ot - mégis Devvarman győzött. Hiába vesztett ugyanis a második játszmában 6:2-re, az első és a harmadik játszmát is - hosszú, 10:8-as - rövidítésben hozta.

Sporthírek - műkorcsolya: Német vb-győzelem párosban

Német győzelem a párosok versenyében a műkorcsolya világbajnokságon

Aliona Savchenko és Robin Szolkowy mutatta be a legszebb gyakorlatot a moszkvai műkorcsolya világbajnokság szabadkorcsolyázásában, és ezzel összesítésben is az élre léptek - világbajnokok lettek. Másodikként az orosz Tatjana Volosozsar és Makszim Trankov végzett, míg a rövid program után még első helyen álló kínai Pang Qing és Tong Jian visszacsúszott a harmadik helyre.

A győztes német párosnak 217.85, az oroszoknak 210.73, a kínaiaknak 204.12 pontjuk lett.
Rendkívül szoros versenyben osztotta el egymás között a negyedik és ötödik helyet két orosz páros, Juko Kavaguti és Alekszander Szmirnov (187.36), illetve Vera Bazarova és Jurij Larionov (187.13).

Péntek délután a nők, este a jégtáncosok mutatják be rövid programjaikat. A női versenyben Pavuk Viktória, a jégtáncosok között Túróczi Dóra és Major Balázs szerepel.

Sporthírek - hoki, kosárlabda

A Vancouver Canucks győzelmével kezdődött az NHL rájátszásának második fordulója.

Immár csak négy-négy csapat küzd a továbbjutásért az észak-amerikai jégkorong bajnokság két Konferenciájában. Az elődöntők első mérkőzésén az alapszakaszban a Nyugati Konferencia élén végzett, így otthon kezdő Canucksnak ezúttal egyetlen gól is elegendő volt: 1:0-ra nyertek a Nashville Predators ellen. A feszültség ezúttal nem volt olyan nagy, mint kedden a Chicago Blackhawks elleni hetedik összecsapáson, ám a tét nagysága már érzékelhető volt. A csapatok tíz alkalommal kerültek emberelőnybe, de nem tudtak élni a lehetőséggel.

Pekka Rinne, a Predators kapusa világszínvonalú teljesítménnyel 40 lövésből 39-et hárított, 52 percig megőrizte kapuját a góltól, ám ez kevés volt, társai most nem segítették. Chris Higgins találata és Roberto Luongo húsz védése a Canucks sikerét hozta.

A páros mérkőzés második találkozója is Vancouverben lesz - a csapatok szombaton lépnek újra jégre.

A Lakers, a Mavericks és a Hawks is továbbjutott az NBA rájátszásában

Elérte negyedik győzelmét az NBA rájátszásának első körében a Los Angeles Lakers, a Dallas Mavericks és az Atlanta Hawks. Már csak egy hely kiadó az amerikai kosárlabda bajnokság legjobb nyolc csapata között: a Memphis Grizzlies 3:2-re vezet az alapszakaszban a Nyugati Konferencia élén végzett San Antonio Spurs ellen.

Az Atlanta Hawks nemes bosszút állt a tavalyi rájátszásban elszenvedett 0:4-es "kisöprésért": a negyedik mérkőzésen 84:81-re győzte le az alapszakaszban jobban szerepelt Orlando Magic csapatát, így végül 4:2 nyerte a sorozatot. Dwight Howard hiába hozta szokásos kétszámjegyű teljesítményeit - 25 pontja mellett most 15 lepattanót szerzett, ez most kevésnek bizonyult; az Atlantában Joe Johnson 25 ponttal és 10 lapattanóval, Jamal Crawford 19 ponttal járult hozzá a fontos győzelemhez.

Túljutott a Los Angeles Lakers a New Orleans Hornetsen: ez aligha meglepetés, sokkal inkább az, hogy ehhez hat mérkőzésre volt szüksége. A hatodik összecsapáson fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között, végül meggyőző, 18 pontos győzelmet aratott a Lakers. Kobe Bryant 24, Andrew Bynum 18, Pau Gasol 16 pontot szerzett, míg a Hornets meghatározó egyénisége, Chris Paul csak 10 pontig jutott.

A második negyedben múlta felül a Dallas Mavericks a Portland Trail Blazerst: 27:19-ről fordítottak 52:43-ra, és az előnyt már meg tudták őrizni a mérkőzés végéig. Dirk Nowitzki 33 ponttal, 11 lepattanóval, a csereként beállt Jason Terry 22 ponttal járult hozzá a győzelemhez. A folytatásban a Mavericks ellenfele a Lakers lesz.

A legjobb nyolc között már csak a San Antonio Spurs és a Memphis Grizzlies számára elérhető egy hely: azt, hogy melyik csapat szerzi meg, pénteki - és ha szükséges, vasárnapi - mérkőzésük dönti el. Jelenleg, nagy meglepetésre, az alapszakaszban nyolcadikként végzett Grizzlies áll jobban: a memphisi mérkőzés előtt 3:2-re vezet az alapszakasz győztese ellen.